5 תירוצים לא לטפס על קיר טיפוס ביתי – שאנחנו מנפצים ברגע

קיר טיפוס ביתי

שיתוף מאמר:

5 תירוצים לא לטפס על קיר טיפוס ביתי – שאנחנו מנפצים ברגע

אנחנו בפלייספורטס יודעים שיש כמה תפיסות מוטעות או דעות קדומות סביב טיפוס שעשויות לגרום לאנשים לחשוב שזה לא בשבילם: להרבה אנשים זה יכול להראות קיצוני מדי, או המחשבה הנפוצה שמטפסים צריכים להיות עם מלא שרירים וקוביות מושלמות בבטן. המציאות היא שכל המטפסים התחילו איפשהו, ורובנו התחלנו בתחתית (וזה לפעמים גם כאב!). אז חשבנו שנפרוץ כמה מאותם תירוצים שעוצרים אותנו ונוכיח שטיפוס באמת מתאים לכולם, ועכשיו עם המתקנים של פלייספורטס לטיפוס ביתי מקצועי באמת נגמרו התירוצים.

פינת ספורט דגם Family

"יש לי ידיים ממש חלשות"

למעשה, טיפוס לא עוסק בכוח שרירי הידיים כמו שנהוג לחשוב, החוכמה היא להשתמש בשאר שרירי הגוף על מנת להצליח לעבור את המכשול הבא, פיתוח טכניקה טובה הוא המפתח להתחלה נכונה תוך הקשבה לאיזון הגוף וליחס המשקל בנקודות מפתח עיקריות. מה שיפה בתהליך הטיפוס בקיר ביתי הוא שזה מאפשר לך להתאמן כל פעם קצת על הטכניקה שלך וככל שרמת הידע בטכניקה תגדל כך גם ממש בלי שתשים לב גם הכח בידיים ילך ויתחזק. בדרך כלל אתה פתאום תופתע מהכח שיש לך בידיים, לי זה קרה בזמן שאני ניסיתי לפתוח בקבוק חלב עקשן שנשפך לי כי פשוט פתחתי אותו בהגזמה (אז להיזהר עם חלב!).

"אין לי שיווי משקל בכלל. אפילו לעמוד על רגל אחת אני לא מצליח"

עוד הפעם? אז שוב, שיווי משקל וקואורדינציה שלך אינם הדבר החשוב ביותר. האמת היא שכולנו מטפסים כמעט מגיל אפס, בדרך כלל בדיוק במקום הכי מסוכן עם הפינה הזאת. לכולנו יש את הכישורים הבסיסיים לטיפוס, אז נכון, לשבת על כסא משרדי ולשלוח מיילים כל היום לא בדיוק שיפר אותם ואולי צריך לפתח אותם מעט. אבל טיפוס בקיר טיפוס ביתי זה מסוג הדברים שיכולים לגרום לך להרים את עצמך מהכסא שעושה כאבים בגב התחתון ולהתחיל לחזק את הגב התחתון עם טיפוס נהדר של כמה דקות ביום שיעזור באופן וודאי לפיתוח כוח בכל חלקי הגוף וגמישות קריטית לשרירים ולגידים.

"תאכלס הייתי מתחיל לטפס אבל לא בא לי לבד"

בהרבה מקרים המשפט הזה יכול להיות מאוד נכון, לפעמים אנחנו צריכים מישהו שישגיח עלינו בזמן שאנחנו עושים תרגיל ספורט כזה או אחר או בזמן אימון מסוכן ובמקרים אחרים אנחנו צריכים את הבנאדם שיתן לנו את הפוש בזמן הנכון ואת הדחיפה הקטנה שתעזור לנו לעלות על המתקן.
יחד עם זאת, במתקן טיפוס ביתי ישנם הרבה סוגים של תרגילים שלא מצריכים עזרה או השגחה מאדם נוסף וכן אפשר לבצע אותם באופן עצמאי בצורה בטיחותית כאשר פועלים לפי הנחיות השימוש.
לגבי המקרים שבהם אתה צריך זריקת מוטיבציה? יהיה לנו קשה לענות על זה בלי תואר שני בפסיכולוגיה אבל מהניסיון שלנו 90% מהקושי של לבצע אימון כלשהו על קיר טיפוס או מתקן ספורט ביתי כזה או אחר נמצא רק בתקופה הראשונית. כאשר אנחנו נמשיך, נתמיד וכל פעם נבצע אימון באורך הולך ועולה כך נפחית את רמת הקושי ובעצם נהפוך את עניין המוטיבציה לחסר ערך ועל ידי כך נבטל את כל צורך במישהו שיקים אותנו מהספא למתקן אימון. לכל מקרה אחר, אנחנו בטוחים שברגע שהחברים יראו את המתקן של פלייספורטס אצלך בבית יש מצב שהם יביאו איתם סק שינה ומברשת שיניים, סתם למקרה הצורך.

"אחי זה נראה קיצוני בטירוף, השתגעת?!"

תאכלס זה לא כזה קל או פשוט, אבל אם זה היה כל כך קל ולא קיצוני היינו מאבדים את כל הכיף שבספורט. כמו שאנחנו מתחילים עבודה חדשה או אפילו במערכת יחסים. כן זה יכול להיות קשה מאוד בהתחלה. לפעמים לא ברור ולא יודעים לאן זה הולך כי מאוד מפחיד להתחיל. אבל כאשר עושים זאת, הכל הופך להיות קל יותר וזמין יותר במיוחד שזה נמצא אצלנו בבית. ההתקדמות בתרגילים, זמן פעולה קצר יותר לכל תרגיל ועוד הצלחות קטנות יעניקו לך רגעים קטנים של אושר עם סיפוק ענק על המאמץ שהשקעת.

"ממש בא לי לטפס אבל אני לא יודע איפה ואין לי בכלל ציוד"

אז עכשיו הבנו שבא לך לקנות משהו איכותי. בפלייספורטס ניתן למצוא מגוון רחב של מתקני טיפוס ביתיים שמתאימים גם למבוגרים וגם לילדים ומספקים שעות של הנאה ופיתוח כושר גופני והכל תוך יצירת אורח חיים בריא שהולך יד ביד עם קיר טיפוס ביתי. בנוסף פלייספורטס מספקת ציוד היקפי ואביזרים הכוללים חבלי טיפוס, סולמות התעמלות, מתקן טרפז, טבעות התעמלות ועוד. היכנסו עכשיו לקולקציית פלייספורטס, רכשו ישירות מהיבואן, חסכו פערי תיווך והביעו תמיכה בענף הטיפוס בישראל.
ביחד נצמיח בישראל תרבות טיפוס איכותית גם בבית כחלק משגרת החיים.

אז לאחר שניפצנו את 5 התירוצים הנפוצים ביותר אתה כנראה מת להתחיל, זה הזמן ליצור איתנו קשר וליהנות מציוד מקצועי עם ייעוץ שיודע לטפס על הקירות. רק אזהרה אחת, ברגע שתתחיל לטפס זה עלול לגרום לך להתמכרות קשה – ראה הוזהרת.